Strona główna POWIATY 4,1 mln zł dofinansowania do ul. Granicznej

4,1 mln zł dofinansowania do ul. Granicznej

„Wiadukt donikąd” już nie będzie donikąd. Miasto otrzymało 4,1 mln zł na realizację zadania pn. „Budowa drogi gminnej – ul. Granicznej” z Funduszu Dróg Samorządowych. – Dzięki realizacji tego projektu nastąpi otwarcie nowych terenów inwestycyjnych i pod budownictwo jednorodzinne – mówi Lucjusz Nadbereżny prezydent miasta Stalowej Woli.

W ramach zadania powstanie nowa droga i wykorzystany zostanie tzw. „wiadukt donikąd”, biegnący nad ul. Podskarpową. – Będziemy realizować przedłużenie ul. Granicznej tak, aby z wiaduktu, od ul. Polnej można było przejechać prosto szlakiem starego koryta Bełku, wjechać w ul. Grochową, która w tej chwili jest ulicą gruntową, następnie włączyć się w ul. Karnaty, która również będzie ulegać przebudowie i dalej do drogi wojewódzkiej ul. Brandwickiej – mówi Lucjusz Nadbereżny.

Realizacja tego projektu poprawi znacznie komunikację w tej części miasta, ale także spowoduje pobudzenie inwestycyjne Na Karnatach i Posaniu, w obrębie działek przy ul. Grochowej. Przy nowej drodze pojawią się także nowe chodniki i ścieżki rowerowe, co pobudzi tę część miasta również pod względem turystyczno – rekreacyjnym. Wybudowane zostanie także odwodnienie połączone z przydrożną siatką rowów, część terenu zostanie skanalizowana.

Całość ma być realizowana w systemie „Zaprojektuj i wybuduj”. Koszt realizacji zadania to nieco ponad 5,2 mln zł, z czego 80% będzie stanowić dofinansowanie z Funduszu Dróg Samorządowych. – Panie Ministrze bardzo dziękujemy za kolejne rekordowe wsparcie dla Stalowej Woli ze środków rządowych. Inwestycje są najlepszą odpowiedzią na kryzys. Stalowa Wola będzie budować  – zwrócił się do wiceministra infrastruktury Rafała Webera prezydent Stalowej Woli.

Ogłoszenie przetargu planowane jest jeszcze na ten rok, natomiast sama realizacja powinna rozpocząć się w 2021 roku.

 

 

 

 

 

 

www.stalowawola.pl