Strona główna POWIATY 40 lecie sandomierskiego szpitala

40 lecie sandomierskiego szpitala

Jubileusz 40 lecia Szpitala Specjalistycznego Ducha Świętego w Sandomierzu, obchodzony był w piątek 2 września 2022 r. Uroczystość rozpoczęła się Mszą św. w Bazylice Katedralnej pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie przybyłe delegacje udały się do Zamku Królewskiego gdzie odbyła się dalsza część wydarzenia. Ta część uroczystości była okazją do wręczenia podziękowań oraz odznaczeń dla osób za zasługi wspierające rozwój sandomierskiej lecznicy. Przyznano również Medale Ministra Zdrowia „Za zasługi dla ochrony zdrowia”. Wręczono także resortowe odznaczenia.

Dyrektor sandomierskiego szpitala nawiązał w swoim przemówieniu do roku 1982 gdzie szpital składał się z głównego budynku i trzech skrzydeł. Później został dobudowany pawilon specjalistyczny czyli ten, gdzie działa oddział neurologii, neurochirurgii, ortopedii i psychiatrii. W sandomierskim szpitalu znajduje się obecnie 489 miejsc i 52 miejsca dziennie na 24 oddziałach, z czego 21 to oddziały szpitalne. W szpitalu pracuje 1100 osób.

Sandomierski samorząd podczas uroczystości reprezentował Marcin Marzec burmistrz Sandomierza, Janusz Stasiak zastępca burmistrza Sandomierza oraz Wojciech Czerwiec przewodniczący Rady Miasta Sandomierza wraz z radnymi.

sandomierz.eu