Strona główna POWIATY 30 tysięcy zł dla stalowowolskiej Policji

30 tysięcy zł dla stalowowolskiej Policji

W zmianach budżetowych na najbliższą sesję Rady Miejskiej, prezydent miasta Stalowej Woli Lucjusz Nadbereżny zaproponował przekazanie dla Komendy Powiatowej Policji w Stalowej Woli 30 tysięcy zł na zakupy niezbędnej ochrony osobistej dla funkcjonariuszy. 8 kwietnia radni opowiedzą się za lub przeciw przekazaniu tego typu wsparcia.

Jak podkreśla prezydent Stalowej Woli, to ta służba odgrywa jedną z najbardziej kluczowych ról w walce z koronawirusem na terenie miasta Stalowej Woli. – Nasi Policjanci należą do grona najbardziej narażonych ze względu na kontrole osób odbywających kwarantannę, ale również poprzez pełnienie normalnej służby, interwencje, w których może nastąpić kontakt z osobą zarażoną. To również gest naszej solidarności i podziękowania za ich służbę w tym czasie – mówi Lucjusz Nadbereżny.

Włodarz miasta dodaje, że samorząd będzie udzielać także pomocy rzeczowej po dostawie środków ochrony osobistej, która została zamówiona przez miasto. – To nie jedyna pomoc, którą planujemy przekazać dla Policji – zaznacza prezydent Nadbereżny.

www.stalowawola.pl