Strona główna POWIATY Charytatywny zlot samochodowy dla Ukrainy

Charytatywny zlot samochodowy dla Ukrainy

Staszowianie na wiele sposób pomagają mieszkańcom Ukrainy. W niedzielne popołudnie, 6 marca, na miejskim Placu Targowym w Staszowie odbył się zlot samochodowy połączony z akcją charytatywną dla naszych wschodnich sąsiadów.

Miejski plac wypełnił się miłośnikami czterech kółek, a także tymi, którzy chcieli wesprzeć mieszkańców Ukrainy, która od prawie dwóch tygodni zmaga się z agresją Rosji. Mieszkańcy uczestniczący w niedzielnym zlocie, z chęcią zapełniali puszki wolontariuszy Staszowskiej Bazy Wolontariatu. Oprócz pomocy finansowej nie zabrakło również darów rzeczowych – przynoszono zarówno środki higieniczne, opatrunkowe, pampersy dla dzieci, jak i długoterminową żywność.

Dużą atrakcją dla uczestników wydarzenia był symulator dachowania. Każdy na własnej skórze mógł się przekonać jakie uczucie towarzyszy podczas dachowania oraz obrotu auta. Spore zainteresowanie wzbudziły samochody – ich kierowcy wzięli udział w konkurencjach, między innymi na najgłośniejszy wydech swojego pojazdu.

Organizatorami charytatywnego zlotu samochodowego w Staszowie z inicjatywy grupy Dream Work Style byli: Urząd Miasta i Gminy w Staszowie, Ośrodek Sportu i Rekreacji w Staszowie, Fundacja VIVE Serce Dzieciom, Staszów Online, Baza Staszowskiego Wolontariatu, Staszowski Ośrodek Kultury oraz Stowarzyszenie SIGMA Staszów.

staszow.pl