Strona główna POWIATY 200 lat pielgrzymowania do Sulisławic. Czekamy na Wasze zdjęcia

200 lat pielgrzymowania do Sulisławic. Czekamy na Wasze zdjęcia

Szanowni Państwo,
W związku z przypadającą w tym roku 200. rocznicą Pielgrzymki mieszkańców Staszowa do Sanktuarium w Sulisławicach Urząd Miasta i Gminy w Staszowie planuje wydanie okolicznościowej publikacji poświęconej wydarzeniu, które jest ważną częścią lokalnej tradycji. W publikacji przedstawione zostaną archiwalne zdjęcia i dokumenty uczestników staszowskiego pielgrzymowania przed święte oblicze Pani Sulisławskiej.

W związku z tym zwracamy się do Państwa z gorącą prośbą o przekazywanie archiwalnych fotografii, dokumentujących przebieg pielgrzymek lub pokazujących jej uczestników. Zebrane materiały posłużą do wydania unikatowej, okolicznościowej publikacji poświęconej 200. leciu Pielgrzymki ze Staszowa do Sulisławic.

Przekazane przez Państwa zdjęcia i dokumenty zostaną profesjonalnie zdigitalizowane, po czym zostaną one zwrócone właścicielom. Zdjęcia i materiały można dostarczyć:
– osobiście w podpisanej kopercie zawierającej imię i nazwisko oraz nr tel. do kontaktu i dopiskiem „200 lat pielgrzymki”
– wysłać na adres Wydziału Promocji i Informatyki Urzędu Miasta i Gminy w Staszowie, ul. Opatowska 31, 28-200 Staszów z dopiskiem „200 lat pielgrzymki”,
– wysłać w formie elektronicznej na adres poczty elektronicznej promocja@staszow.pl – w tytule wiadomości wpisując „200 lat pielgrzymki”.

Prosimy, aby wszystkie przekazywane materiały zawierały krótki opis, a w szczególności:
– imię i nazwisko autora lub właściciela zdjęcia lub dokumentu,
– datę wykonania zdjęcia lub powstania dokumentu – dokładną lub przybliżoną,
– krótką charakterystykę, tj. opis miejsca, dane dotyczące osób na zdjęciu i inne charakterystyczne elementy, lub ciekawostki związane z danym materiałem.
Jestem przekonany, że dzięki Państwa pomocy, to piękne dziedzictwo i wyjątkowe świadectwo wiary poznają i zechcą ponieść dalej młode pokolenia mieszkańców Staszowa.

Burmistrz Miasta i Gminy
Leszek Kopeć

www.staszow.pl