Strona główna POWIATY 150 tysięcy wsparcia dla OSP walczących z pożarem w kwietniu

150 tysięcy wsparcia dla OSP walczących z pożarem w kwietniu

150 tysięcy złotych z Fundacji Lotos otrzymały Jednostki Ochotniczych Straży Pożarnych, które w kwietniu 2020 roku walczyły z pożarem lasu na terenie Nadleśnictwa Rozwadów. Promesy na pokrycie strat poniesionych podczas akcji gaśniczej 9 lipca przekazali strażakom wiceminister infrastruktury Rafał Weber oraz Prezes Zarządu Fundacji Lotos Wiesław Labuda.

– W kwietniu tego roku przekonaliśmy się jaką siłą jest ogień. Ten pożar, który wybuchł na terenie Nadleśnictwa Rozwadów, przez kilka dni strawił ponad 53 hektary lasu. Z tym pożarem walczyły zastępy Państwowej Straży Pożarnej, ale też walczyły zastępy druhów ochotników. Walczyliście wy, jako ci, którzy dbają o lokalne bezpieczeństwo ziemi stalowowolskiej. W akcji gaszenia tego pożaru brali udział także koledzy druhowie z powiatu tarnobrzeskiego. Dzisiaj w podziękowaniu za wasze ogromne poświęcenie, za gotowość, zaangażowanie w tym konkretnym przypadku, ale też dziękując za każdą akcję, w której bierzecie udział, nie tylko tą związaną z gaszeniem pożarów, ale też usuwaniem innych zagrożeń, chcemy bardzo gorąco podziękować, podziękować w sposób symboliczny, ale też sposób wymierny – mówił podczas uroczystości Rafał Weber, wiceminister infrastruktury.

Wyrazy uznania przekazała również Renata Knap zastępca prezydenta Stalowej Woli. – W imieniu Prezydenta Lucjusza Nadbereżnego i własnym pragnę serdecznie podziękować za ofiarną pomoc i szczególne zaangażowanie wszystkich strażaków ochotników w działaniach podejmowanych w związku z pożarem lasów położonych w miejscowości Obojna. Dziękuję za trud w walce z żywiołem. W sposób szczególny pragnę podziękować Panu Prezesowi Wiesławowi Labudzie za to, że dzisiaj możemy w tym uroczystym dniu przekazywać środki pieniężne tak potrzebne w codziennych działaniach – mówiła Renata Knap wiceprezydent Stalowej Woli.

Podziękowania strażakom za walkę z żywiołem złożył również między innymi Wiesław Labuda. – Grupa Lotos jest zakładem, firmą, która pracuje w szczególnych warunkach, tam gdzie bardzo ważne jest bezpieczeństwo. Mamy taką wrażliwość, potrzebę dzielenia się naszymi możliwościami, też finansowymi, chcemy wspierać różnego rodzaju inicjatywy związane z bezpieczeństwem i m.in. tutaj, do państwa trafi ta kwota 150 tys. zł. – mówi Prezes Zarządu Fundacji Lotos.

W imieniu strażaków głos zabrał Grzegorz Idec Prezes Zarządu Oddziału Powiatowego Związku Ochotniczych Straży Pożarnych Rzeczypospolitej Polskiej. – Jeszcze miesiąc temu spotkaliśmy się z samym Prezydentem RP Andrzejem Dudą, który dziękował nam za udział w akcji, za ten trud poświęcenia. Dzisiaj mamy wymierne korzyści z tamtego spotkania. Tak jak Pan Prezes powiedział, że jest szczęśliwy, że może wręczać takie duże kwoty, my jesteśmy szczęśliwsi, gdy możemy takie duże kwoty otrzymywać. Dziękujemy jeszcze raz za promesy, które na pewno będą dobrze spożytkowane – mówił Grzegorz Idec.

W kwietniowej akcji gaszenia pożaru lasu brało udział 593 Druhen i Druhów z 29 jednostek z powiatu stalowowolskiego i tarnobrzeskiego. Ogień strawił wówczas ponad 50 ha lasów.

 

www.stalowawola.pl