Strona główna POWIATY mielecki 100. urodziny Karola Wojtyły – program wydarzeń

100. urodziny Karola Wojtyły – program wydarzeń

„Uczyń z życia arcydzieło”- pod takim hasłem Samorządowe Centrum Kultury w Mielcu przygotowuje szereg działań upamiętniających postać Papieża Jana Pawła II.

Mimo iż 100 setna rocznica jego urodzin przypada 18 maja, propozycje SCK prezentowane będą już od 15 maja. W związku z panującą w kraju sytuacją, głównie online.

Obchody zainauguruje fragment poematu Jana Pawła II w interpretacji instruktorki Domu Kultury SCK Magdaleny Betlei. Nie zabraknie także niespodzianek muzycznych przygotowanych przez solistów ZPiT „Rzeszowiacy” oraz Chór Nauczycielski „Akord”. Jan Paweł II kochał góry i górali. W specjalnie na tę okoliczność nagranym filmie, Dom Kultury zaprezentuje strój góralski związany z ZPiT „Rzeszowiacy”. Z filmu dowiemy się także o wielkiej pasji Papieża Polaka do wspinaczki górskiej. Na dzień urodzin Papieża zaplanowano premierę filmu „Jan Paweł II. Narodziny”, stworzonego z materiałów pozyskanych z Centrum Myśli Jana Pawła II w Warszawie. Miejska Biblioteka Publiczna SCK w Mielcu wyeksponuje także wystawę zdjęć dokumentujących pielgrzymki JP II do Ojczyzny autorstwa Marka Graniczkowskiego (wystawa będzie prezentowana przy oszklonej ścianie od ul. Kusocińskiego, zatem będzie ją można oglądać z zewnątrz budynku).

Dodatkowo przez cały czas na maszcie przy Domu Kultury wisieć będzie flaga papieska, korespondując z wyświetlanymi na ekranie ledowym archiwalnymi zdjęciami Jana Pawła II.

Zapraszamy do śledzenia wszystkich wydarzeń w dniach 15-18 maja na kanale YouTube SCK: https://www.youtube.com/channel/UC3JYRVkX70kKaaUT_7zbGjQ

oraz w mediach społecznościowych:

https://www.facebook.com/sckmielec/

 

www.mielec.pl