Strona główna POWIATY 100 tysięcy na laptopy dla uczniów szkół podstawowych ze Stalowej Woli

100 tysięcy na laptopy dla uczniów szkół podstawowych ze Stalowej Woli

Samorząd Stalowej Woli pozyskał 100 tysięcy złotych, za które zakupi 60 laptopów z przeznaczeniem dla uczniów stalowowolskich szkół podstawowych. Będą one służyły do nauki zdalnej.

Dostęp do internetu i nowoczesnego sprzętu to niezbędny warunek nauczania zdalnego. Stalowowolskie szkoły wytypowały uczniów, do których trafi sprzęt komputerowy.

Zakup laptopów dla uczniów jest możliwy, dzięki Ministerstwu Cyfryzacji, które na sprzęt do zdalnej nauki w całej Polsce przeznaczyło 180 milionów zł. – Zawsze nam zależało, aby eliminować różnice w dostępie do internetu i nowoczesnego sprzętu w różnych miejscach Polski. Obecnie ta potrzeba jest pilniejsza, niż kiedykolwiek dotąd. – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. Nie potrzeba wkładu własnego. Wnioski rozpatruje Centrum Projektów Polska Cyfrowa (CPPC), a środki pochodzą z Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa.

Ministerstwo Cyfryzacji zaprasza ponadto na portal www.gov.pl/zdalnelekcje, gdzie nauczyciele, rodzice i uczniowie znajdą materiały, które świetnie się sprawdzą w trakcie zdalnego nauczania.

www.stalowawola.pl