Strona główna POWIATY Z Watykanu do Stalowej Woli

Z Watykanu do Stalowej Woli

Jak żyje się w najmniejszym państwie świata? Na to pytanie odpowiada Magdalena Wolińska-Riedi w książce „Kobieta w Watykanie”. Spotkanie autorskie z pisarką odbyło się w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Stalowej Woli 19 października 2019 r.

W czasie spotkania autorka opowiedziała o tym, jak to się stało, że zamieszkała za Spiżową Bramą oraz o początkach znajomości ze szwajcarskim gwardzistą, który później został jej mężem. Przedstawiła niesamowite historie i tajemnice Watykanu oraz swoje relacje z Papieżami Janem Pawłem II, Benedyktem XVI i Franciszkiem. Przybyli na spotkanie mieszkańcy chętnie słuchali opowieści o codziennym życiu w najmniejszym państwie świata oraz o zasadach tam panujących. Watykan to nie tylko siedziba najwyższych władz Kościoła katolickiego, to również miejsce życia blisko czterystu obywateli, z czego stu świeckich, których sąsiadem jest sam papież.

– Serdecznie dziękuję za zaproszenie na promocję unikalnej publikacji, ponieważ ukazuje ona życie w miejscu, do którego mają dostęp nieliczni ludzie na świecie. Pani jest właśnie tą wyjątkową osobą, która mogła mieszkać i żyć za Spiżową Bramą, nieopodal samego Papieża. Poprzez publikację uchyliła Pani rąbka tajemnicy, jak żyje się w najmniejszym państwie świata i czym różni się ono od innych krajów. Pragnę złożyć najserdeczniejsze gratulacje oraz słowa uznania za osiągnięty sukces. Życzę pomyślności, nowych twórczych pomysłów oraz dalszych sukcesów w życiu zawodowym – gratulowała Renata Knap zastępca prezydenta miasta Stalowej Woli.

„Kobieta w Watykanie” to pierwsza książka ukazująca codzienne życie w najmniejszym państwie świata, z punktu widzenia mieszkanki, żony, matki i dziennikarki.

Magdalena Wolińska-Riedi jest dziennikarką i korespondentką TVP z Włoch, przez prawie 20 lat mieszkała w Watykanie. Swoją historię za Spiżową Bramą opisała w książce „Kobieta w Watykanie”.

www.stalowawola.pl