Strona główna POWIATY Święto seniorów w Nowej Dębie

Święto seniorów w Nowej Dębie

NOWA DĘBA. Wyższych emerytur, zdrowia i wszelkiej pomyślności życzyli nowodębskim seniorom goście, którzy świętowali wspólnie z nimi ich dzień. Przyjęcie dla seniorów zorganizowane zostało w minioną sobotę, 21 września, w Hotelu Szypowski Strefa i było miłą uroczystością, pełną ciepłych słów, rozmów i wspólnej zabawy.

Spotkanie rozpoczęło się od chwili zadumy i minuty ciszy dla tych, którzy nie
doczekali tej uroczystości i, jak to powiedział Jan Witkowski, przewodniczący Rady Seniorów Miasta i Gminy Nowa Dęba, odeszli na wieczną emeryturę, Chwilę później zaproszeni na Dzień Seniora goście w swych życzeniach podkreślali, jak ważni dla lokalnego środowiska są jego najstarsi mieszkańcy.

– Chcę przede wszystkim złożyć państwu
najlepsze życzenia, zdrowia, pogody
i radości – mówił Starosta Tarnobrzeski,
Jerzy Sudoł. – Wam emerytom
zawdzięczamy wiele, to że powstało piękne miasto Nowa Dęba, to że powstały zakłady pracy, to że to miasto się rozwinęło i rozwija. Dziękuję za waszą pracę, za wasze doświadczenie, za wasz trud i za waszą mądrość. Jestem zaszczycony, że mogę spotkać się z wami, powspominać, porozmawiać, powrócić na chwilę do starych dobrych
czasów i pocieszyć się tym dobrym czasem, który jest.

Szczególne życzenia i drobne upominki dostali ci seniorzy, którzy w ostatnim roku ukończyli 80 lat. Prócz życzeń, goście uroczystości przekazali też seniorom niespodziankę. Jak zadeklarował Wiesław Ordon, burmistrz Miasta i Gminy Nowa Dęba już niedługo
seniorzy będą mieli swój nowy klub.
– Przedstawię Radzie Miejskiej propozycję, zwrócę się o pieniądze i myślę, że w przyszłym roku będziemy już mogli was powitać z tym miejscu, które uzgodniłem już z Radą Seniorów, i które Rada Seniorów zaakceptowała. Siedziba klubu znajdować się będzie przy ul. Mickiewicza, tam gdzie wcześniej był sklep weterynaryjny.

Katarzyna Sobieniewska – Pyłka