Strona główna POWIATY Młodzież w akcji, czyli „Be SMART-START young. Młodzieżowa Agencja Promocji”

Młodzież w akcji, czyli „Be SMART-START young. Młodzieżowa Agencja Promocji”

20 osobowa grupa staszowskiej młodzieży – uczniów szkół średnich (15-18 lat) rozpoczęła realizację projektu „Be SMART-START young! Młodzieżowa Agencja Promocji”.

Lokalna Grupy Działania „Białe Ługi”, wychodząc naprzeciw potrzebom i oczekiwaniom młodych mieszkańców miasta i gminy Staszów, podjęła decyzję o starcie w Ogólnopolskim Konkursie Grantowym w ramach programu „Równać Szanse 2019” prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży w Warszawie, a finansowanego przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności.

Decyzją Komisji Ekspertów projekt „Be SMART-START young! Młodzieżowa Agencja Promocji” – jako jedyny projekt z woj. świętokrzyskiego uzyskał dofinansowanie na realizację działań! Specyfiką projektu jest fakt, że to Młodzi Ludzie są realizatorami projektu i jego działań, a nie tylko jego uczestnikami. W sposób praktyczny będą uczyć się niezbędnych kompetencji społecznych, będą rozwijać umiejętności liderskie, kształtować właściwe postawy społeczne, uczyć się samodzielnego myślenia oraz odpowiedzialności za podejmowane decyzje, będą poznawać i promować lokalne możliwości. Be SMART – to posiadanie praktycznej wiedzy, którą można zdobyć głównie poprzez swoje doświadczenia, swoje sukcesy, ale również swoje porażki i swoje wnioski.

W projekcie realizowane będą m.in. takie działania takie jak: wizyta w Akademickim Inkubatorze Przedsiębiorczości, workshop/warsztat z grafikiem, organizacja spotkania „Bliskie nam Świętokrzyskie”, wyjazd promocyjny, gra terenowa, Festiwal Młodzieżowej Agencji Promocji.

Materiały LGD Białe Ługi
www.staszow.pl