Strona główna POWIATY mielecki Laureaci nagród prezydenta i starosty za rok 2021

Laureaci nagród prezydenta i starosty za rok 2021

W związku z odwołaniem (z powodów pandemicznych) w styczniu bieżącego roku spotkania świąteczno-noworocznego, tradycyjne nagrody Prezydenta Miasta Mielca i nagrody Starosty Powiatu Mieleckiego zostały wręczone w minioną niedzielę w Domu Kultury SCK przed koncertem Mieleckiej Orkiestry Symfonicznej.

Serdecznie gratulujemy wszystkim wyróżnionym w poszczególnych kategoriach, którzy z rąk Prezydenta Jacka Wiśniewskiego i Starosty Stanisława Lonczaka odebrali pamiątkowe statuetki. Byli to:

Kategoria „BIZNES”

Jolanta i Jan Szwakop – Firma Xerima

Od ponad 25 lat Państwo Jolanta i Jan Szwakopowie kierując firmą Xerima konsekwentnie budują na rynku lokalnym i ogólnopolskim markę cenionej mieleckiej firmy, posiadającej bardzo szeroką ofertę  i świadczącej usługi na najwyższym poziomie. Firma jako sponsor angażuje się w wiele cennych inicjatyw i przedsięwzięć w naszym mieście. Została doceniona także za bardzo dobrą współpracę z instytucjami samorządowymi, które na codzień korzystają z jej usług.

Dobrowolscy sp. z o.o. Zakład Mięsny

Firma została wyróżniona nagrodą Przedsiębiorstwo Fair Play 2021 oraz Podkarpacką Nagrodą Gospodarczą. Powstała w 1990 roku jako firma rodzinna, dzisiaj zatrudnia ponad 600 pracowników.

Kategoria „KULTURA”

Jadwiga Klaus

Jadwiga Klaus, to wszechstronnie utalentowana artystka w dziedzinie tańca, śpiewu, aktorstwa i reżyserii. Jej aktywność zawodowa i społeczna objawia się w wielu aspektach. Od roku 2011 jako prezes Klubu Środowisk Twórczych przyczynia się w znaczący sposób do kultywowania artystycznych tradycji ziemi mieleckiej oraz do promowania jej piękna poprzez dzieła mieleckich artystów. Zasługi dla mieleckiej kultury zaowocowały przyznaniem jej w ubiegłym roku Brązowego Krzyża Zasłużonego Kulturze – Gloria Artis.

Dominik Kapinos

Uczeń II Liceum Ogólnokształcącego w Mielcu. Zdobył główną nagrodę Grand Prix podczas XVI Białostockiego Festiwalu Młodych Organistów. Laureat Ogólnopolskiego Konkursu Młodych Organistów w Sanoku oraz Ogólnopolskiego Konkursu Organowego w Olsztynie. Stypendysta dyrektora Centrum Edukacji Artystycznej w Warszawie.

Kategoria „SPORT”

Katarzyna Zdziebło

Już sama olimpijska nominacja, to marzenie każdego sportowca i to marzenie Katarzynie Zdziebło w roku 2021 udało się spełnić. Jako debiutantka, zajęła na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio 10 miejsce w chodzie sportowym na 20 km, co jest, jak do tej pory, największym osiągnięciem Polki na olimpiadzie w tej konkurencji. Oprócz osiągnięć sportowych ma na swoim koncie ukończenie wydziału lekarskiego na Uniwersytecie Rzeszowskim. Dla młodych ludzi Katarzyna Zdziebło jest  wspaniałym wzorem sportowca, który łącząc naukę ze sportem, dzięki talentowi, wytrwałości i ciężkiej pracy realizuje swoje marzenia.

Hubert Zięba

Urodzony w 2008 roku, reprezentuje Klub Szachowy SDK Lotnik Mielec. W 2021 roku zajął 1. miejsce w Mistrzostwach Województwa Podkarpackiego Juniorów w szachach szybkich, 1. miejsce w Ogólnopolskim Turnieju Szkół Podstawowych, brał udział w Mistrzostwach Europy seniorów w szachach szybkich i błyskawicznych potwierdzając swój wielki talent.

 Kategoria „SPOŁECZNIK”

Janusz Chojecki

Janusz Chojecki – prezes zarządu Towarzystwa Miłośników Ziemi Mieleckiej im. prof. Władysława Szafera. Jego niewątpliwą zasługą jest poszerzenie, zdynamizowanie i promocja działalności Towarzystwa w kraju i poza jego granicami, a tym samym promocja miasta Mielca i ziemi mieleckiej. Posiada duże zdolności organizacyjne jak i umiejętności do współpracy z instytucjami publicznymi, samorządami i organizacjami samorządowymi. Jest także długoletnim działaczem społecznym, aktywnie uczestniczy w działalności  m.in. Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Stowarzyszenia PROMLOT. Sprawuje zaszczytną funkcję przewodniczącego kapituły odznaczenia – Pieczęć Zasług Obywatelskich.

Patrycja Szatan i Łukasz Kozioł

Doradcy życia rodzinnego przy parafii Świętego Mateusza w Mielcu i parafii pw. Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny w Trzcianie. Głównym przedmiotem ich działalności i pojednanie małżeństw. Organizują spotkania dla małżeństw. Prowadzą projekt „Rodzina Niezwykłych Rodzin”.

Kategoria „RODZINA”

Alina Szklarz

Od 40 lat wskazuje pożądane wzorce zachowań dla dzieci i młodzieży pracując w szkole oraz w świetlicy opiekuńczo-wychowawczej. W swojej pracy zawodowej i działalności społecznej wyróżnia się szczególną wrażliwością na drugiego człowieka i zdolnościami organizacyjnymi. Dużą troską otacza uczniów będących w trudnej sytuacji materialnej oraz posiadających specyficzne trudności w nauce. Realizując działania profilaktyczne zapoznaje dzieci z zagadnieniami, które ułatwią funkcjonowania społeczne i radzenie sobie z problemami, uczy umiejętności rozwiązywania konfliktów i wyrażania emocji.

Bernadetta i Aleksander Mróz

Od 2004 roku pełnią funkcję rodziny zastępczej. Od stycznia 2010 roku funkcję rodziny zastępczej zawodowej. Przez ten czas opiekę znalazło u nich 8 dzieci, w tym 2 z niepełnosprawności. Obecnie zajmują się czwórką dzieci.

Nagrodę specjalną przyznano pracownikom mieleckiej służby zdrowia za pracę w okresie pandemii. Statuetki dla Szpitala Specjalistycznego im. E. Biernackiego w Mielcu oraz Podkarpackiej Stacji Pogotowia Ratunkowego w Mielcu odebrał dyrektor  Pogotowia Grzegorz Gałuszka.

mielec.pl